Parimad Eesti näitusepaigad kunstilembestele inimestele

Eesti on küll väike, ent pole mingi saladus, et eestimaalased on kunstilembesed. Meie väike riik peidab endas mitmeid võrratuid maailmatasemel kunstisaale ja näitusepaikasid, kus korraldatakse regulaarselt väga inspireerivaid näituseid.

Vahel on aga raske leida üles parimad võimalikud paigad, mistõttu oleme siia artiklisse koondanud Eesti parimad kunstinäituste toimumiskohad. Vaata lihtsalt nimekirja ja leia endale sobiv!

  • Tallinna Kunstihoone – Vabaduse väljak 6. Kunstihoone programmi saab tegelikult jälgida mitmes erinevas ruumis, mis asuvad kõik üksteisele lähedal: Vabaduse väljak 8 ja 6 ning Tallinna Linnagaleriis aadressil Harju 13. Täispilet maksab 8 eurot ning uusi näituseid toimub pidevalt!
  • Tartu Kunstimaja – Vanemuise 26. Selles kunstisaalis on korraldatud näituseid juba 59. aastast saati! Kogupind on hetkel 172 ruutmeetrit. Kui oled Tartus ja soovid midagi huvitavat ette võtta, tasub kindlasti seda paika külastada ning veebilehel tutvuda ka jooksvalt toimuvate näitustega.
  • Tartu Kunstimuuseum – Raekoja plats 18. Tartu Kunstimuuseum on kogu linna kunstikultuuri kese. Seal on mitte üksnes muuseum, pood ja näitused, vaid korraldatakse ka pidevalt üritusi, seminare ja haridussündmuseid. Muide, sissepääs on alates 1 eurost! Tegemist on vaieldamatult kogu Tartu kõige olulisema kunstipunktiga.
  • Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseum – Põhja pst. 35 / Rumbi 3. Mõned Eesti muuseumid ja kunstisaalid on keskendunud teatud nišile, just nagu see paik. Nagu nimest näha, keskendub muuseum ainult kaasaegsele kunstile.
  • Eesti Arhitektuurimuuseum – Ahtri 2, Tallinn. Kui teised siin nimistus olevad paigad on eelkõige nö tavalisemale kunstile mõeldud, siis 1991. aastal loodud Arhitektuurimuuseum keskendub eelkõige spetsiifilisele erialale – arhitektuurile. Muuseumi näituste hulgas on nii arhitektuuriajaloo noppeid kui ka uusi kaasaegseid arhitektuuripraktikaid. Lisaks on saadaval ka sisukas projektide arhiiv, seda suisa 1920.-1930. aastatest.
  • Kogo galerii – Kastani 42, Tartu. See on üks uusimaid Eesti kunstigaleriisid, mis avati 2018. aastal Tartu Aparaaditehases. Galeriis keskendutakse kaasaegsele kunstile, toetatakse vaba loomingut ja uudseid ideid, seega võib sealsest galeriist leida nii mõndagi põnevat ja eriskummalist.
  • ARS kunstilinnak – Pärnu mnt 154, Tallinn. ARS on jällegi natuke teistsugune galerii. Paik keskendub eelkõige tarbekunstile ning loodab oma tööga anda inspiratsiooni ka uutele kunstnikele.
  • Kumu kunstimuuseum – Weizenbergi 34 / Valge 1. Ükski näituste nimekiri poleks täiuslik, kui seal ei mainiks Kumu. Kas Eestis on üldse legendaarsemaid muuseumeid? Ilmselt mitte. Kumu avati 2006. aastal, ent sellest on saanud tõeline Eesti kunsti nurgakivi. Kui tahad külastada mõnda kunstimuuseumit, aga ei tea täpselt, millist, siis on Kumu ainuõige koht.